KADARIKU TALU

Mida pakume?

Kadarikul saab suveperioodil ööbida nii kahes puhkemajas, kämpingumajas kui telkimisniidul. Puhkemajad sobivad eriti hästi lastega peredele või 4-5 liikmelistele gruppidele. Kämpingumajas on mõnus ööbida kahel inimesel või lapsega perel. Külalised saavad toimetada isemajandavalt,  toitlustamist talu poolt ei pakuta.

Saunamaja

on kena palkmaja, mille esimesel korrusel asuvad saun, pesemisruum ja kaminaruum ning teisel korrusel rõduga magamistuba. Saunamaja ees on terrass ja tiik. Maja ehitamisel on kasutatud looduslikke materjale — palkseinad, rookatus, puitviimistlus. Kaminaruumi seinad on kadakalaudadest, mis annavad ruumile mõnusa lõhna. Kamin on tehtud kohalikest raudkividest. Magamistoas on 4 voodit, tekid, padjad ja voodipesu on olemas, käterätikud tuleb ise kaasa võtta.

 

Pilliroo maja

on kahekorruseline terrassi ja rõduga puhkemaja. Ka see on ehitatud puidust, rookatusega, seinad on vooderdatud kohaliku pillirooga. Alumise ruumi seinad on kaetud õunapuust laudadega. Maja ilmestab tammepuidust keerdtrepp. Magamiseks on mõlemal korrusel õhkmadratsid (kaheinimese laius), ööbima mahub 6 inimest. Tekid, padjad ja voodipesu on olemas, käterätikud tuleb ise kaasa võtta.

Kämpingumaja

on äsja valminud rookatusega majake, mis asub taluõuest veidi eemal kadakate vahel. Voodid on kolmele inimesele, ühte voodisse minekuks peab põrandalt kõrgemale ronima, mis on just lastele eriti põnev. Tekid, padjad ja voodipesu on olemas, käterätikud tuleb ise kaasa võtta. Majas on elekter ja külm vesi. Kämpingumaja juures on õuelaud, kus on mõnus istuda ja piknikku pidada. 

Telkimine

Kaasavõetud telgid on võimalik üles panna avaral telkimisniidul, kus on lõkkease, kiik ja võrkpalliplats. Kes soovib, võib telgiga hoopis kadakate vahele pugeda.

Pesemisvõimalus

on saunas või Pesumajas. Saunas saab kuuma leili ja sooja vett saab ise saunaahju küttes. Maasaunale omaselt on duši asemel pesemiseks kausid. Vihtlemiseks saab teha värsked kadakavihad, pesemisvahendid ja käterätid peaksid omal kaasas olema. Pesumaja on väike eraldi majake, kus saab igal ajal sooja duši all pesemas käia. Riiete pesemiseks saab kasutada talu pesumasinat.

Söögitegemisest

Meie külalised hoolitsevad söögi eest iseseisvalt, talu toitlustusteenust ei paku. Mõlema puhkemaja terrassil on toidu ja joogi jahedana hoidmiseks külmkapp. Olemas ka kohvimasin ja veekeetja. Liha, kala ning köögivilju saab küpsetada grillil või lõkkeasemel. Kalade suitsutamiseks on kasutada suitsuahi. Kõige lähem toidukraami varumise võimalus on 6 km kaugusel Kallemäe kauplusest, värsket kala saab Kuressaare turult.

Vabaaja tegevus

Mida teha kui hommik käes ja kohvi joodud? Võimalusi on mitmeid. 

Mere äärde on mööda külateed ca 2,5 km ja sinna lähedale pääseb ka autoga. Mereäär on avar kadakatega vahelduv rannakarjamaa, kus karjatatakse hobuseid ja lambaid. Merepõhi on valdavalt kivine, kuid Rooglaius on kena liivane ujumiskoht.  Samuti võib jalutada Aavalaiu sääre otsa või hoopis tutvustada ennast Põldealuse ja Aenga lahel elavatele veelindudele. Pikniku pidamiseks on võimalik on kasutada rannas asuvat varjualust.

Loodushuvilistele pakub lõputuid avastamisvõimalusi naabruses asuv Laidevahe looduskaitseala (vt tutvustust link).

Ümbruskonna kaunid kadakatevahelised metsateed võimaldavad joosta, kõndida või matkata. Aktiivsema puhkuse austajatele on kasutamiseks looduslik võrkpalliplats ja täpset kätt ootav korvirõngas. Samuti on piisavalt hooldatud muruplatsi või lauapinda, et mängida kaasavõetud mänge.

Kokkuleppel peremehega on võimalik minna paadiga sõitma või kalastama.  Oma õngega tohib igaüks kala püüda tasuta, arvestades lubatud püügiaegade, -kohtade ja kalaliikide kohta kehtestatud piirangutega.

Kellel huvi tõsisema harrastuspüügi vastu (spinning vms), peaks hankima eelnevalt vastava loa. Täpsemalt uuri infot Keskkonnaministeeriumi kodulehelt. Püügivahendid peavad omal kaasas olema.

Omaette huvitav on ka lihtsalt talukompleksis ringi jalutada . Puhkemaja terrassil, rõdul, õuel või vana sauna varjulises tünninurgas istudes võib kasvõi terve päeva mõnusalt õhtusse saata.

Ümbruskonnas asuvate vaatamisväärsuste kohta loe siit.

 

KADARIKU TALU